Szanowne Redakcje, pomóżmy pomagać mądrze.

Skala zaangażowania mieszkańców Polski na rzecz uchodźców i ofiar wojny w Ukrainie jest gigantyczna. Ważne, by strumień tej pomocy był jak najlepiej usystematyzowany a dary serca Polek i Polaków nie marnowały się i były jak najsprawniej organizowane już od początku.

Dlatego – przy wsparciu doświadczonych ekspertów w zbiórkach rzeczowych – powstały swego rodzaju złote zasady udzielania pomocy rzeczowej:

  • DEKALOG POMOCY RZECZOWEJ DLA OFIAR WOJNY W UKRAINIE
  • 7 SPOSOBÓW NA TRAFNĄ POMOC

jako początek akcji „Pomagaj Mądrze”, która – obok rzeczowej – wkrótce obejmie także inne formy pomocy udzielanej uchodźcom i ofiarom wojny w Ukrainie.

Zasady te ujęte zostały także w formie infografik, które optymalnie, w zwięzłej formie, pozwalają rozpropagować podstawową wiedzę o tym jak najlepiej realizować pomoc rzeczową a organizacjom robiącym zbiórki ułatwić pracę w ich sprawnym segregowaniu i szybkiej dystrybucji.

Bardzo prosimy o udostępnianie tej syntetycznej wiedzy Państwa odbiorcom – w formie graficznej lub tekstowej.

To pomoże pomagającym – indywidualnym darczyńcom i tym, którzy dalej przekazują te dary potrzebującym.

W akcji już bierze udział wiele organizacji pomocowych, samorządów i mediów. Akcja jest organizowana przez agencję Alert Media we wspópracy z różnymi organizacjami pomocowymi, ale nie jest brandowana żadną firmą, czy organizacją, bo chodzi o przekazanie stosownej wiedzy a nie promocję kogokolwiek.

Poniżej znajdą państwo informację prasową oraz pliki graficzne i tekstowe do wykorzystania.

W razie pytań – zachęcamy do kontaktu

Pozdrawiamy licząc na Państwa wsparcie w tym co Państwo mogą i robią najlepiej – a więc w upowszechnianiu potrzebnej teraz rzetelnej i praktycznej wiedzy.

Materiały do pobrania

7 sposobów – infografika

Do dowolnego wykorzystania

Dekalog – infografika

Do dowolnego wykorzystania

Informacja prasowa

Do dowolnego wykorzystania

Treści z infografik

Do dowolnego wykorzystania